До вашої уваги реальна комерційна пропозиція по прорахунку кухні на один з наших об’єктів
Кухня (матеріали та роботи)
В цій статті я розповім вам про ціни на ремонт, на дизайн, та з чого вони складаються, де беруться, та як зробити свій ремонт швидко та якісно
Перше питання, яке ставить потенційний замовник свойому потенційному підряднику це ніни на ремонт та кошторис на всі роботи . Це правильне питання, тому що потрібно добре розуміти свій бюджет та свої можливості. Але перед тим як відповідати на питання про вартість ремонту під ключ , я хочу поговорити в загалі про ремонт, з чого він складається та про те звідки беруться ціни та як в них орієнтуватися , та чому вони такі які вони є, чому багатьом людям здається , що будівельники це дуже багаті люди. Як правильно підібрати собі підрядника, на які метрики потрібно звертати увагу , а також яку частку в ремонті займає бюджет на роботи.
Що таке ремонт?
Якщо порівнювати внутрішні роботи по ремонту квартири з загально будівельними роботами (будівництво будинків, фундаменти, кладка стін тощо) то це величезна різниця в підході до роботи, в вимогах якості, в ризиках та в вимогах до виконавців
Вимоги до якості. Якщо загально будівельні роботи регламентуються нормативними документами , такими як СНІП та ДБН і в них існують певні допуски, то в ремонтах квартир все по іншому. В ремонтах квартир існує лише один нормативний документ – і це замовник , а вимоги до якості зводяться виключно до візуального огляду і результат може сподобатись чи ні і від цього залежить і оплата праці.
Які ремонти бувають? Я розділяю ремонти на 2 типи – це звичайні та дизайнерські .
Чим вони відрізняються? Перш за все вартістю , складністю виконання , та матеріалами . Звісно , що в дизайнерських ремонтах присутній дизайнер який створює вам індивідуальний інтер’єр.
З чого складається звичайний ремонт?
Тут використовуються стандартні матеріали та доволі прості рішення
Які матеріали та які рішення? В звичайних ремонтах на стінах шпалери , на підлозі ламінат , стеля – натяжна , а плитка в ванній звичайна мілко форматна , сантехніка не дорога . Інженерія в таких ремонтах зведена до мінімуму : відсутні сучасні надійні матеріали , розводка труб виконана “пайкою” , відсутні гребінки для води, будь які фільтра для води , тощо. Такі інтер’єри виглядають досить примітивно та не респектабельно. За звичай їх роблять люди у яких обмежений бюджет і вони вимушені шукати не дорогі матеріали, не використовувати дизайнера та робити ремонт самотушки , шукаючи майстрів по об’явах.
Люди, у яких більше грошей, та які хочуть внести в своє життя більше комфорту звертаються за допомогою до дизайнерів. З цього і починається дизайнерський ремонт.
Дизайнерський ремонт – це перш за все: комфортні планувальні рішення , сучасні та екологічні матеріали , сучасна безпечна та комфортна електрика де достатня кількість розеток, вимикачів, освітлення, підсвіток які створюють настрій. Широкоформатна плитка на замовлення , красива вбудована сантехніка , присутня фільтрація води, пофарбовані стіні , стеля із гіпсокартону, виконана шумоізоляція , меблі на замовлення та багато іншого.
Ми бачимо, що дизайнерський ремонт фундаментально відрізняється від звичайного, перш за все вартістю матеріалів, більшою кількістю об’ємів робіт, дороговизною матеріалів.
Ми робимо висновок, що дизайнерський ремонт кардинально відрізняється від звичайних ремонтів та потребує іншого підходу до реалізації , тому що потрібна певна кваліфікація виконавців та організації процесу, а також тут набагато більше відповідальності.
Як можна зробити ремонт ?
Чого чекати від усіх цих варіантів, як вони працюють та які є ризики та яких цін слід очікувати?
Варіант перший
Варианті позитивний :
У вас є дизайн проект. У вас є досить багато вільного часу, сталевих нервів та хоча б базові знання в ремонтах . Ви можете декілька разів на день приїжджати на квартиру контролювати процес , у вас є час замовляти матеріали, контролювати їх вигрузку та доставку в квартиру. Ви знайшли по рекомендаціям чи десь на тендерних площадках кваліфікованих майстрів , які добре розуміються на своїй справі, вони вміють читати дизайн проект, вони дбають про ваше майно, їм не все одно на роботу попередників, вони приходять на роботу в 8 – 9 годин ранку та працюють до 18 – 00 , ремонт йде швидко без простоїв , всі розуміють ваш проект , з вами узгоджують всі деталі перед тим як щось зробити. Всі роботи виконуються якісно і в кінці ви отримали якісний результат . Ви щасливі та святкуєте новосілля. Ви витратили на ремонт грошей менше ніж ви планували, менше ніж вам рахували виконроби, дизайнери, фірми , бригади
Варіант негативний :
У вас мало вільного часу в день, тому що ви працюєте на роботі , а приїздити на квартиру подивитися на процес ви можете інколи ввечері і то не кожен день. Майстри виконують роботу на свій розсуд, як їм здається повинно бути, вони бачать, що процес ніхто не контролює , тому за косяки ніхто не оштрафує , а технологіями робіт можна нехтувати. Вони приходять на роботу в обід, а уходять о 15.00 , інколи вони взагалі не приходять на роботу, не беруть трубку, після того як взяли у вас аванс. Інколи вони взагалі пропадають не доробивши роботи, а коли приходять інші то кажуть, що тут потрібно все переробити и беруть з вас додаткові кошти. Навіть якщо все зроблене більш менш , то терміні робіт дуже змістилися із за того, що майстри ходили через день. Чому майстри ходять через день? Тому що у багатьох із них низькі ціни, їм ніхто не шукає роботу і їм потрібно паралельно робити на двох, трьох об’єктах одночасно щоб у них була постійна робота, але вони про це вам не кажуть . Ближче до кінця ремонту починають вилазити всі косяки після всіх майстрів , наприклад: вам поклали плитку в ванній та не запитали у вас яке буде покриття в квартирі. Якщо плитка була піднята на 15 мм від підлоги, то коли прийшли класти ламінат, чи вініл, а він 10 мм , то у вас будуть поріжки , щось буде торчати і вас це буде дуже бісити. Я вже не кажу про якісь тріщини на стінах, стелі, не рівно залиту підлогу чи погано зроблені малярні роботи.
Логічний висновок: Скоріше ви хочете , щоб ремонт не забирав ваш вільний час , робітників хтось контролював , та була людина яка б займалась організацією процесу ремонту та добре розумілась на своїй справі. Логічно , що для цього вам потрібен дизайн проект , щоб усі учасники вашого ремонту розуміли кінцевий результат якого потрібно досягти. Тому що без проекту можна зібрати машину гоночну, а можна зібрати і пральну машину. Тому перше на що вам потрібно витратити гроші – це проект.
Які є варіанти?
1-й Звернутись до приватних дизайнерів, а потім знайти виконавців на свій ремонт
2-й Звернутись до дизайнерів , котрі займаються і дизайном і ремонтом. В них є свої підрядники за яких вони несуть відповідальність
3-й Звернутись у фірму яка займається розробкою дизайну, реалізацією та комплектацією об’єктів
Який діапазон цін у цих варіантів?
Найдешевшим варіантом буде звернутись до приватного дизайнера. Такі дизайнери працюють вдома , а тому у них немає накладних витрат таких як оренда офісу , зарплата працівникам чи оплата податків . Ціни у таких дизайнерів стартують від 20$ за м2 . У більшості приватних дизайнерів ціні на рівні саме 20 $ . В більшості випадків такі дизайнери займаються виключно дизайном та не мають бригад чи виконробів котрі можуть його реалізувати, тому пошук виконавців лягає на плечі замовника.
Які є ризики при замовленні дизайну квартири у приватних дизайнерів та кому підходять такі варіанти?
Оскільки такі дизайнери працюють самі на себе то їх ніхто не контролює , а тому терміни виконання проекту можуть бути набагато більшими від заявлених на початку . Такі дизайнери дуже часто ведуть декілька проеків одночасно, та не приділяють увагу деталям, тому що вони працюють в режимі “жопа в милі” Оскільки такі дизайнери майже ніколи не реалізовували свої проекти та не брали участь у авторському нагляді , то в них відповідно немає досвіду реалізації , вони ‘плавають’ в технічних питаннях , а тому під час ремонту можуть виникати постійні суперечки з майстрами , якщо в проекті немає потрібних рішень , чи щось потрібно перероблювати . Вам як замовнику потрібно буде вирішувати це питання. Якщо через провину дизайнера потрібно щось буде перероблювати чи доплачувати будівельникам , то це призведе до збільшення собівартості ремонту , тому дуже ретельно обдумайте наслідки та прикиньте ризики перш ніж замовляти дизайн у приватних дизайнерів з діапазоном цін по низу ринка, тому що низька ціна за дизайн на початку може вилитись у великі переплати та збільшення термінів ремонту в кінці. В любому випадку , якщо дизайнер не буде брати участі у реалізації проекту , то перед тим як повністю розрахуватись за проект його потрібно проаналізувати , для цього потрібно звернутись до того хто візьметься за його реалізацію – фірма по ремонту, виконроб, бригади.
Дизайнер + Виконроб
Зв’язка дизайнера та виконроба є оптимальною з точки зору ціна-якість. Які є плюси коли ви знаходите дизайнера який візьметься за реалізацію проекту?
Дизайнери які брали участь у реалізації своїх проектів скоріш за все технічно підковані та можуть видавати технічно грамотні дизайн проекти. Будівельникам по таким проектам набагато легше працювати. Якщо ви наймаєте дизайнера зі своєю бригадою та виконробом усі технічні питання вони вирішують самостійно між собою. Такі дизайнери працюють , як правило, в діапазоні 30-35 $ за м2 , а виконроб з бригадою працює в діапазоні 250-300 $ за м2 за всі роботи , в залежності від кількості робіт по вашій квартирі.
Порада: Потрібно вибирати дизайнерів в портфоліо яких вже є від 10 реалізованих під ключ дизайнерських ремонтів з меблями та які дбають про свою репутацію, у яких є інстаграм в якому дизайнери показують свої роботи і у них від декількох тисяч підписників та є ютуб канал. Це свідчить про те , що людина працює на репутацію , це стосується і виконроба який буде робити вам ремонт.
Чому майже всі приватні майстри ведуть по декілька об’єктів одночасно і як це впливає на вас?
Мабуть ви колись чули, а скоріш за все стикались з тим , що будівельники після початку виконання робіт починають часто пропускати робочі дні, працювати по пів дня, або взагалі кудись пропадають на декілька днів , приводячи самі різні ‘відмазки’ і це напряму впливає на терміни виконання робіт . Щоб розібратися чому так трапляється потрібно поглибитись у суть проблеми, щоб ви від цього не потерпали.
Будівельники в ремонтах квартир — це люди , які працюють самі на себе. Як правило в них немає навіть ФОПа , вони не платять податки. В них немає людини яка шукає їм роботу. Часто у будівельників бувають простої , дні , тижні, або навість місяці без роботи. В будівництві теж буває поняття сезонності робіт, як правило багато роботи в літку, а зимою її по менше. Тому коли до вас на підряд заходять будівельники і це не великий об’єм роботи на тиждень-два або максимум на місяц , після початку робіт вони через деякий час вже розуміють, що через деякий час буде кінець роботи і їм потрібно кудись переходити на інший об’єкт. Як правило не дуже багато замовників чекають своїх майстрів і вибирають тих, хто вже може починати, тому у будівельники дуже часто паралельно беруть ще роботу, щоб плавно закінчивши один фронт робіт – перейти на інший. Дуже часто майстри не дуже адекватно розраховують свої сили , в них починає буксувати і старий об’єкт і новий. Такі ситуації траплаються , як правило, у замовників які шукають дешеву ціну . Майстрам , які працюють по самим дешевим цінам на ринку , не вистачає зароблених грошей , тому вони часто беруть декілька об’єктів , постійно клянчать аванси та часто роблять не якісно свою роботу, тому що весь час спішать, про розвиток в професії та підвищення кваліфікації я вже не кажу. Тому ви повинні розуміто, що в дешевій ціні є дуже багато підводних каменів.
Що таке середньо ринкова ціна на роботи?
Розберемо це питання на прикладі плиточних робіт на двох прикладах. Ви робите ремонт в квартирі і вам потрібно положити плитку в торгівельному центрі.
Що таке плитка в ванній кімнаті в квартирі? Як правило ванна кімната це 3-5 м2 по підлозі і 25-30 м2 по стінах з яких частина це відкоси, кути та отвори на які і витрачається основний час. Вимоги до внутрішніх робіт в квартирах душе високі. Потрібно, щоб плитка була охайно покладена, кути були запиляні рівно, прирізки плитки рівні та охайні, затирка плитки була виконано якісно та охайно, при цьому потрібно не пошкодити ванну , дорогі дизайнерські змішувачі . Тому тут не можна дуже спішити та класти плитку аби як, тому що приватний замовник буде дуже ретельно приймати роботи. Тому таку роботу не можна прийти і зробити за декілька днів. Цей об’єм, як правило , робиться за 2 тижні.
Якщо ви хочете покласти плитку на підлогу чи на стіни в туалетах в торгівельному центрі чи офісі, то в таких приміщеннях , як правило, об’єми плитки значно перевищують ті що в квартирах , та сягають від 200-300 м2 до декількох тисяч і там немає кутів 45 градусів, відкосів із плитки і великої кількості отворів. Вимоги до якості , як правило, трішки нижчі ніж в квартирах, тому за 2 тижні на таких об’єктах можно покласти наваго більше плитки і заробити набагато більше грошей, навіть при не високій ціні. Тому за такі об’єми люди беруться навіть якщо ціна дуже низька, тому що за рахунок кількості можна заробити гроші.
Робимо висновок , що ціна за роботи по плитці залежить від об’єму, складності , дороговизни плитки, та місцем де вона повинна укладатись
Основним ресурсом по ціноутворенню яким користуються і замовники і робітники це – rabotniki.ua
Якщо ми подивимось на розцінки по плитці то побачимо такі ціни:
https://www.rabotniki.ua/price/ukladka-plitki-na-steny
Минимальная цена
250 грн / м²
Среднерыночная цена
377 грн / м²
Максимальная цена
550 грн / м²
Інтуітивно більш привабливою для вас буде середньо ринкова ціна 377 грн за м2 плитки, але ж ми вже вияснили, що мінімальну ціну платять на великих об’ємах та там де не виставляють високих вимог до якості, а це явно не квартири, тому ми не можемо визначати середньоринкову ціну на плитку опираючись на мінімальні ціні.
Як ви вважаєте, чому на ринку є ціна 550 грн м2? Якщо судячи з ціни на сайті це максимальна ціна? Ніхто ж не хоче переплачувати чи платити більше? Чому майстри у яких максимальні ціни завжди при роботі і знаходять своїх замовників які готові їм платили більше?
Насправді ціна в 550 гривень за м2 плитки не є максимальною, вона є ринковою , бо такі гроші готові платити. Готові платити за швидкість, готові платити за охайність, готові платити за якість , готові платити за то , щоб на квартиру приходили адекватні майстри, а не бандерлоги.
Так ось, насправді середньо ринкова ціна, це ціна по низу ринку. Я вважаю, щоб визначити середньо ринкову ціну потрібно брати ціну 377грн за м2 та 550 грн за м2 та ділити пополам. Ми отримаємо десь 450 грн за м2 по плитці. Це і є середньо ринкова ціна в м.Київ
Як правило , в сезон , знайти вільного майстра за 450 грн дуже складно та потрібно довго чекати , тому що багато замовників шукають майстрів по дешевше.
З мого досвіду плиточники які працюють в діапазоні 500-600 грн за м2 більш доступні , вони працюють більш професійно і у них є змога купляти собі якісний інструмент та робити свою роботу чисто та якісно, тому що у них вище розцінки і вони можуть вкладати в себе . За це їх і цінять замовники та готові платити більш високі розцінки. Так і по всіх інших роботах, не тільки плитка.
Ціна за ремонт під ключ за роботи
В квартирі є роботи в яких є об’єм (такі як прокладка кабелю, штукатурка, шпаклювання стін та стель, укладання ламінату чи паркету та навіть плитка. Також в квартирі багато мілких робіт , в яких немає об’єму і ці роботи не дуже привабливі з комерційної точки зору , такі як: встановлення плінтусу, встановлення ванн , сантехнічні роботи, мілкі роботи з гіпсокартону, затирання стіків, силікон примикань тощо. Тому робота “під ключ” означає довести ремонт від початку до кінця та зробити абсолютно всі роботи по квартирі. Чому це вигідно для замовника? Один підрядник робить всі роботи , несе за них відповідальність та гарантійні забов’зання. Всі питання до однієї людини (виконроба , фирми, бригада, майстра)
Хто може довести ремонт у вашій квартирі чи будинку від початку до кінця? Ясна справа, що окремі виконавці такі як плиточники, сантехніки, маляра, гіпсокартонщики роблять тільки свій фронт робіт по тому технічному завданню яке їм видає замовник або людина яка веде цей ремонт. Тому всі процеси повинен хтось контролювати та організовувати. Тому можна зробити висновок, що ремонт складається з роботи майстрів , та організації самого процессу який організовує виконроб чи фірма по ремонту
Вартість ремонту = ціна робіт майстрів + націнка фірми за керування проектом. Націнка може бути захована в цінах на роботи та матеріалах , а може бути показано окремо від цін на роботи та може виражатись як в відсотковому відношенні від загальної ціни або в щомісячній оплаті .
Зараз спробуємо більш детальніше зупинитись на ролі фірми(виконроба) в ремонті. Та чому дуже важливо щоб хтось досвідчений займався організацією ремонту та контролем якості.
Основна задача виконробів та фірми – це забезпечення виконання ремонтних робіт в конкретні терміни та якісно, притримуючись технологій виконання робіт , та взяття на себе відповідальності за дії робітників , а також гарантійні забов’язання.
Наймаючи окремих виконавців на свій ремонт , без послуг Фірми чи професійного Виконроба (менеджеру проекту) , ви не зможете дотримуватись виконання всіх робіт, ви не зможете адекватно керувати проектом та терміном його реалізації , а також будете нести фінансові витрати у разі виникнення рекламацій , так як відповідальної людими за проект вгазалом у вас не було , а значить потрібно буде платити за всі свої рішення самотушки.
В сучасних ремонтах чистові матеріали коштують дуже дорого , а тому переробки робіт коштують дорого. Тому важливо віддавати реалізацію проекту загалом комусь одному , хто має в порт фоліо більше 10-ти реалізованих проектів приблизно такої ж вартості як ваш.
Ціни на ремонт під ключ в м.Київ
Якщо проаналізувати весь спектр пропозицій від виконробів, фірм чи бригад то ціни на роботи під ключ на дизайнерські ремонти стартують від 200$ за м2 по підлозі і досягають 400$ за м2 по підлозі. Які види робіт включені в цю вартість? Це Демонтажні та монтажні роботи , штукатурка стін , сантехнічні та електромонтажні роботи , заливка стяжок, стелі із гіпсокартону , виготівка стін під фарбування, стіни пофарбовані , укладка плитки, укладка паркету, монтаж плінтусів, наклеювання фотошпалер.
200 $ за м2 . Такі ціни можна знайти у не дуже розрекламованих виконробів , які не вкладують багато коштів в рекламу , а замовлення отримують по “сарафанному радіо”
300 $ за м2 . Такі ціни у розкручених виконробів чи дизайнерів , які вкладуються в рекламу в гугл та інстаграм . Ці витрати їм потрібно покривати, тому їх включають в вартість робіт
400 $ за м2 . Такі ціни на роботи можна знайти у розкручених дизайнерів які після розробки дизайн проекту пропонують свої послуги і на ремонт зі своєю бригадою.
Витрати на чорнові матеріали будуть приблизно 100-150$ на м2 по підлозі .
Тобто мінімальний бюджет на дизайнерський ремонт який вам потрібен буде 200 $ роботи та 100 $ чорнові матеріали (гіпсокартон, профіля, суміші, саморізи, грунтовки)
Чистові матеріали обійдуться приблизно в 200 $ за м2 по підлозі.
Тому ремонт без меблів буде коштувати приблизно 500 $ за м2 по підлозі
Залишись питання? Телефонуй +38 066 932 52 82 або залишай заявку на сайті та ми вам зателефонуємо
Плюси роботи з фірмою “Ремонт Бутік”